Všichni známe snímače otisků prstů a nové bezdotykové rozeznávací metody, jako skenování duhovky od společnosti Samsung nebo 3D skenování obličeje od společnosti Apple. Tato funkce se stává více a více používanější. Problém s těmito metodami je, že vyžadují určitý hardware. Společnost Redrock Biometrics, založená v San Franciscu, má řešení, které zahrnuje „čtení“ dlaně pomocí téměř jakékoliv kamery.

Technologie PalmID využívá dlaň ruky jako bezpečný „klíč“ pro autentizaci do různých služeb, offline i online. „Můžete brát svou dlaň jako velmi velký otisk prstu,“ dodává Lenny Kontsevich, předseda společnosti Redrock. „Má bohatou strukturu, která může být zachycena na kameru bez jakéhokoliv dotyku.“

Společnost také tvrdí, že technologie PalmID je bezpečnější a praktičtější než metoda rozpoznávání obličeje, která je k dispozici právě teď.

PalmID může používat snímky dlaně s jakoukoliv RGB nebo infračervenou kamerou s rozlišením 0,3MP nebo vyšším a autentizovat uživatele za méně než 100 milisekund v závislosti na rychlosti procesoru.

V podstatě by každé zařízení s fotoaparátem mohlo tuto technologii používat, včetně smartphonů, bankomatů, stolních počítaču nebo zařízení AR / VR. PalmID by mohl umožnit rychlé přihlášení pro velké množství platforem jako jsou: Windows, iOS, Android a Linux. Špinavé ruce nebo jizvy by neměly být žádný problém. Stačí ukázat svou dlaň na kameru ze vzdálenosti 6 centimetrů nebo více a za zlomek vteřiny se přihlásíte, autorizujete virtuální platbu nebo ověříte svou identitu v bance.

Co si myslíte o této funkci? Která funkce rozpoznávání Vám přijde nejlepší?

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here