Tankbot: Androidem či iPhonem dálkově ovládaný tank za 25 dolarů

5

Tankbot je malá hračka, která jistě potěší technologické nadšence každého věku. Tento futuristický tank lze totiž ovládat na displeji libovolného telefonu či tabletu s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone, iPad, iPod Touch).

Tím ale možnosti této zajímavé hračky nekončí. K dispozici je také „Autonomous Personality Mode“, po jehož aktivaci se Tankbot sám pohybuje. K vyhýbání se překážkám mu slouží infračervené senzory. Tyto senzory využívá také při  souboji s jiným Tankbotem.

Vestavěný akumulátor udrží tanky „při životě“ asi 15 min. Nabíjení, které trvá 30 minut, probíhá pomocí USB nabíječky. Pokud se vám Tankboti zalíbili natolik, že byste si chtěli alespoň jednoho pořídit domů, můžete takučinit přes některý z amerických e-shopů, kde je k dostání v několika barvách za pouhých 25 dolarů (490 Kč).

Různá autíčka a roboti na dálkové ovládání pomocí chytrého telefonu nejsou žádnou novinkou, Tankbot je ale jednou z nejoriginálnějších a zároveň cenově nejdostupnějších možností.

zdroj: pa

5 KOMENTÁŘE

  1. Opravdu pěkný a dobrý tip za co utratit peníze, které jsem dostal na Vánoce. Jediný co, tak ten přijímač vypadá strašlivě a výdrž není nic moc. Ještě si budu muset rozmyslet, jestli to budu chtít.

    • Omlouvám se za chybu, přes bluetooth to pravděpodobně ovladatelné není. O technologii, jak spolu telefon a Tankbot komunikují, není na internetu příliš mnoho informací.

  2. Ahoj,

    no je to super hračka, sám už dlouho přemýšlí, že bych si něco takového postavil, ale nejspíš by to stálo hromadu času peněz a dopadlo by to špatně.
    Ale je tu poněkud málo informací, jak je to tedy řízené, je u toho ta aplikace na řízení, kde to koupit? A také jestli to opravdu jede ovládat i nejnovějšími telefony s Androidem.

    SENKY asi bych si to koupil (možná více kusů). Jestli se sem ještě občas koukneš, napiš mi na peetr.cermak(zavinac)gmail.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here