Takhle vypadal první mobil na světě disponující hrou

0

Dnes již žijeme ve světě, ve kterém může hrát kvalitní hry jako na konzoli každý, kdo vlastní slušný smartphone. S pohlcující hratelností, komplexní 3D grafikou a realistickým stereo zvukem máme o zážitky a zábavu postaráno. Také už možnost hraní na chytrých zařízeních bereme jako samozřejmost. Před dvaceti lety však mobilní hry nebyly ani zdaleka tak zajímavé jako dnes.

a

Přesně řečeno, do roku 1994 na světě neexistovaly mobily, které by byly schopny spustit nějakou hru. Prvním telefonem vybaveným herním obsahem byl Hagenuk MT-2000 vydaný právě v roce 1994.  Protože všichni považujeme za milník legendu Snake, vydaný prvně na modelu Nokia 6110, vězte, že ten přišel až o tři roky později.

Tehdejší vývojáři z Hagenuku si vybrali pro svůj model MT-2000  hru Tetris, která byla v té době značně populární a navíc nečinila hardwaru díky své nekomplikovanosti žádné problémy. Samozřejmě, byla to jediná hra, kterou model disponoval a jiné hry nebylo možno nainstalovat, nicméně všechny telefony té doby měly velmi omezené hardwarové vybavení a byly určeny hlavně pro volání, ne pro hraní.

b c

Produkt MT-2000 byl také zvláštní i v jiných směrech. Jeho tvůrci jej totiž vybavili takzvanými ,,soft keys“, tedy tlačítky, která disponovala více než jedinou funkcí v závislosti na využití v uživatelském rozhraní. Design antény byl velmi neovyklý, protože se táhl po vrchní straně modelu místo toho, aby trčel vzhůru jako u většiny tehdejších telefonů.

Produktům společnosti Hagenuk se na trhu nevedlo moc dobře, což je taky důvod, proč o tomto herním faktu ví málokdo. Přesto zůstane firma zapsána v historii telefonů, i když nebyla kdovíjak úspěšná.

d

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here