T-Mobile G1 oslavil čtvrté narozeniny

1

V pondělí tomu byly přesně čtyři roky, kdy se na americkém trhu začal prodávat první smartphone s Androidem. T-Mobile G1, známý také jako HTC Dream, se o týden později začal prodávat ve Velké Británii a na začátku roku 2009 v další evropských zemích včetně České republiky.

Na výbavě T-Mobilu G1 si můžeme ukázat, jakým způsobem se změnila standardní výbava telefonu za pouhých několik let. Zapomeňte na obrovské displeje a vícejádrové procesory. První telefon s Androidem měl 3,2″ dislej s rozlišením 320 x 480 pixelů, jednojádrový procesor s taktem 528 MHz, 192MB RAM, 256 ḾB interní paměť, 3,2mpx zadní fotoaparát a baterii s kapacitou 1150 mAh. Někteří uživatelé si při pohledu na telefon se slzou v oku vzpomenou na hardwarovou klávesnici, kterou už nenajdeme u žádného nového smartphonu.

T-Mobile G1 měl nejprve Android 1.0, později se dočkal oficiálních aktualizací až na Android 1.6. Mezi komunitou se však telefon stále těší velké oblibě a není problém sehnat ROM s Androidem 4.1 Jelly Bean. Když se smartphone začal prodávat, obsahoval také beta verzi Android Marketu, obchodu s aplikacemi, který je dnes známý pod názvem Google Play Store. V té době měl uživatel k dispozici asi 50 aplikací, dnes může vybírat z asi 600 000 titulů. Letos také všechny překvapila zpráva, když HTC v květnu vydalo nástroj k odemčení bootloaderu tohoto telefonu. Lepší pozdě nežli nikdy.

Měli jste T-Mobile G1? Nebo jej snad dokonce ještě vlastníte? Napište nám své zkušenosti a příběhy do komentářů.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here