Někteří uživatelé opouštějí Android, prokázala studie

15

Podle studie firmy FoolProof z Velké Británie se část uživatelů přesouvá po koupi prvního chytrého telefonu se systémem Android k platformě iOS. Dále bylo zjištěno, že iPhone lidé používají intenzivněji a “více naplno”.

AEP_SmartphonePurchases_Large-default_(1)

Na grafu výše vidíme, že lidé si jako svůj první chytrý telefon pořizují ve většině případu právě ten s Androidem. Konkrétně je to 65% ze vzorku 450ti majitelů chytrého telefonu, kdežto 19% uživatelů volí iPhone.

Je jasné, že po nějaké době je potřeba telefon vyměnit za jiný z mnoha důvodů. V takovémto případě lidé pořizují stále nejvíce telefon s Androidem, avšak už ne v tak hojném počtu jako při koupi telefonu prvního. iPhone si koupí o deset procent více zákazníků, konkrétně 29%. Telefon s Androidem si pořídilo o 11% méně lidí. Nutno zmínit, žepodobně tomu tak je i u platformy Windows Phone.

Nepříznivý trend pro Android pokračuje i u uživatelů pořizujících si třetí telefon. Androidí zařízení si koupí méně než polovina kupujících, kdežto iPhone si jako třetí telefon pořídí 37% lidí.

apple-vs-android-vs-windows

Studie dále zjistila, že majitelé iPhone používají telefon o něco intenzivněji, než v případě Androidu. Tedy více nakupují aplikace, více surfují na internetu apod.

Androidích zařízení je velká škála mluvíme-li o výkonu nebo cenové relaci. Máme zde kvalitní přístroje a také přístroje lacinějšího rázu. Při špatném výběru telefonu může být uživatel rozčarován a proto se rozhodne změnit přístroj společně s platformou, což může být důvodem, proč řada uživatelů nezůstane u Androidu. Avšak netroufáme si stanovovat jasné závěry této studie.

Napište nám do komentářů váš názor proč část uživatelů přechází od Androidu ke konkurence a zda vy plánujete zůstat věrni Androidí platformě.

Zdroj: The Guardian

15 KOMENTÁŘE

 1. Záleží, co za vzorek lidí to byl, ale rozhodně bych tomu nepřikládal větší důležitost, než si ve skutečnosti zaslouží = skoro žádnou 🙂

  Je ale fakt, že hodně lidí ani vlastně neví, k čemu všemu se dá Android využít a pak na to nadávají. Od jiných zase slyšeli, že iOS je lepší a blabla, takže sáhnou sem…

  A ještě na závěr – máte v článku chybu. „Konkrétně je to 65% ze vzorku 450ti majitelů chytrého telefonu, kdežto 29% uživatelů volí iPhone.“ – iPhone podle grafu volí „jen“ 19%, nikoli 29%.

 2. Je to tak, jako první mobil měli nějakého starého Samsunga (Spica / ACE / …), který stál 1/6 toho co iPhone a pak to porovnávají …, ale ten cenový rozdíl už jim nedojde … nechápou potenciál Androidu … vždyť jim na jejich volání a psaní SMS „stačí jen ten iPhone“ oni nepotřebují chytré zařízení …, ale to kolik za ten iPhone dali, jim opět nedochází …. vždyť jim to stačí …

 3. Citace: „65% ze vzorku 450ti majitelů chytrého telefonu“

  Chyba, 450 dotazovaných bylo *celkem*, v každé skupině bylo 150 lidí (viz popisek pod obrázkem), takže první Android volilo 65% ze 150 lidí. Což se mi zdá dost málo pro takový průzkum…

 4. Mám telefon s Androidem a měl jsem také iPhone, ale iPhonu jsem se zbavil, protože jsem zjistil že ten telefon vlastně nic moc neumí ten systém je naprosto o ničem. Naštěstí jsem našel kupce idiota který si libuje v tom že má iPhone jen proto že bude vypadat víc in. Uživatelé iPhonů jsou prostě hloupější a lehce se nechají zmanipulovat. Možná vyzkouším další systém u dalšího telefonu já netvrdím že Android musí být nejlepší ale nejvíc mi vyhovuje že si jej můžu udělat takový jaký chci. Vždycky jsem tvrdil že iPhony jsou pro blbý amíky kteří by nic složitějšího nezvládli, dostalo se to až k nám a oslovilo to jedince kteří jsou na tom s inteligencí asi tak jako průměrný američan.

 5. Je to míchání jablek s hruškami… A navíc nerespektování času!
  Mně vychází, že:
  1) podíl majitelů 1. smartphonu: iOS, BB klesl, Android, Windows vzrostl
  2) podíl majitelů 2. smartphonu: iOS, BB klesl, Android, Windows vzrostl
  Celkový podíl – BB klesá na polovinu, Windows a iOS o 1 % vzrostl, Android vzrostl o 5%.
  Výpočet mohu zaslat na email.

 6. Nevidím v tom nic špatného… iOS má jednu nevýhodu. Je jen na iPhonech, pokud mluvíme o telefonu. A tak je v celku logické, že jako první si koupíme NĚCO z androidem. Přece si hned nekoupím iPhone za 20 klacků. No. Nějaký čas používám Android, telefon je na odpis, tak co si koupím teď? No tak si koupím třeba ten iPhone na vyzkoušení.

  Proti iPhonu nemám SKORO nic. Jen pár drobností. Nic neumí a je furt stejný. Druhý neduh vlastně teď trošku opravil. Okopíroval Holo styl z androidu a iOS dostal opravdu krásnej nádech a hned je to systém vypadající k světu! Sice stále vesměs NIC neumí a všecko je strašně omezené, ale už se na to dá koukat.

  Osobně. Já rád říkám, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci, ale je fakt, že raději si koupím dražší Android jak iPhone, ale ruce mě stále svrbí při pomyšlení na iPhone. Chtél bych jej ZASE (naposledy 3GS) vyzkoušet. teď mě odrazuje novýma modelama, ta VĚŽ je katastrofální, ale prostě jsem si říkal dej tomu (a to já dělám u většiny věcí) šanci. Ten systém je prosTě neuvéŔitelně rychlej. Já to prostě přičítám tomu uzavřenýmu systému a že to že to nic neumí a nic to neumí nastavit, ale prostě tak to je.. Dám vedle sebe 50 androidů a věřím že v podstatě nepotkám dva stejný Home Screeny. Dám vedle sebe 50 iPhonů a až na ty 3 JailBreaknutý, budou všecky stejný 😀 A to mě na tom taky stašně štve!

  iOS je super! Pro dědky a babky. Co si potřebujou zavolat, napsat SMS, semtam něco zasurfovat. Ale pro normálního člověka? OK, ale za ty LOVE? jste se zbláznily….

  Ale my jsme v České Republice… Tu je politika jiná.. Být v jiným státu, určitě je to jiné…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here