Stojí čínská vláda za útoky na Apple iCloud?

0

Podle pondělní zprávy vkládají neznámí čínští činitelé uživatelům své vlastní stránky při přístupu na server Apple iCloud. Toto hackování začalo bezprostředně po pátečním vstupu modelů Apple iPhone 6 a Apple iPhone 6 Plus na čínský trh. Dle bezpečnostní stránky Greatfire.org si pak lidé myslí, že jsou spojeni s Apple iCloud, zatímco se potýkají ve skutečnosti s hackerem.

icloud50

Mluvčí z Greatfire.org dále uvedl, že tito hackeři získávají přihlašovací jména a hesla uživatelů k zisku zpráv, obrázků či jiného obsahu spojeného s užíváním služby. Zatímco vláda Spojených států a dotčená společnost viní z útoků čínské úřady, Peking to popírá. Před pár týdny se totiž údajně také někdo naboural do systému iCloud za účelem získání lechtivých fotek celebrit a jejich následného šíření.

,,Všechny důkazy, které jsem viděl, nasvědčují, že jde o skutečný útok. Čínská vláda přímo napadá uživatele produktů Apple. Jako vždy doporučujeme používat internet skrze důvěrné virtuální privátní síťe.“ nechal se slyšet Mikko Hypponnen, výzkumný vedoucí z F-Secure.

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here