Steve Ballmer z Microsoftu: „Android je divoký a nekontrolovaný.“

5

Není žádnou novinkou, že nejrůznější posměšky na účty jednotlivých mobilních operačních systémů nenajdeme jen na internetových diskuzních fórech, ale také v proslovech vysoce postavených zaměstanců technologických společností. O poslední  incident se před nedávnem postaral Steve Ballmer, výkonný ředitel Microsoftu.

Při rozhovoru s Reidem Hoffmanem, spoluzakladatelem sociální sítě LinkedIn, si Ballmer neodpustil několik narážek na Android a iOS. Konkrétně uvedl, že operační systém od Googlu je „divoký“ a „nekontrolovaný“, čímž kritizoval jeho přílišnou otevřenost, zejména co se týče kontroly aplikací v Google Play Store. Uživatelé jsou podle Steva Ballmera zbytečně vystaveni bezpečnostním hrozbám v podobě malwaru.

Jak už bylo zmíněno, výkonný ředitel Microsoftu nenechal v klidu ani iOS, o kterém prohlásil, že je „předražené“ a „příliš kontrolované“. Kritika iOS i Androidu je sice možná opravněná, otázkou však zůstává, zda je Windows Phone 8 opravdu lepší. Rozhovor se Stevem Ballmerem si můžete poslechnout zde (povídání o Androidu a iOS začíná v čase 1:19).

zdroj: pa

5 KOMENTÁŘE

 1. Kdybych to měl brát jako fakt, tak by čísla prodejů telefonů s WP8 byla asi někde jinde, než jsou teď…spolu s chudinkou Nokií 🙂

  • WP mělo až doposud těžkej život. Takřka okamžitě poté, co se dostalo do použitelného stavu (WP7.5), bylo zabito informací o WP8 a neakualizaci starých telefonů.

   Nicméně teď má reálnou šanci na úspěch. Aplikací je na ně již docela dost, na rozdíl od ostatních platforem podporují sd karty (zde narážím na chování Google (Nexus)) a do budoucna nemají v podstatě žádnou reálnou překážku v podobě odříznutí od aktualizací a pod.

   Rozhodně bych je (ani Nokii) předčasně nezatracoval 😉

   • Problém ale je, že uživatelé budou hrozně těžko chtít přecházet – ze systému, kde mají nakoupeno hromadu aplikací, mají známé prostředí – ať už systému nebo jednotlivých aplikací (ať už je to IOS nebo Android).

    Co takového člověka přinutí opustit „svůj“ systém a přejít na nový? Telefony jsou +/- stejné, systém taktéž umí +/- to stejné – proč by stávající uživatel ios/android si pořídil Windows Phone. Novému uživateli to bude asi šumák, kde začne – tam může Nokia bojovat se známým jménem / lákavým designem..

    • Pro ty nové uživatele už podle mě Nokia moc jméno nemá…přeci jen, ty doby kdy byla NOKIA a ti ostatní už jsou pár let pryč a nastupujícím uživatelům telefonů jsou nabízeny levné androidí Samsungy a podobně. Nokii, alespoň co sleduji prodeje u nás, preferují starší lidé. Neříkám, že si nepřitáhne noví zákazníky nástupem Lumie 920, určitě to ale nebude jménem.

     Stejně jako s WP8. Desingová podobnost s W8 a provázanost MS služeb tam pro spoustu libí bude + a rozhodně to prodeje zvedne…otázkou je ale o kolik.

     Já osobně nemám nic proti WP. Ten systém se mi líbí – plynulost, rychlost a desing. Chvíli jsem dokonce přemýšlel o koupi WP telefonu. Ale ten přechod by byl složitější, jak je řečeno nad – spousta (nakoupených) aplikací, zvyklostí na nějakou logiku věcí atd… Navíc, ty hlavní nevýhody Androidu řeší poslední verze systému. Takže pro mě všechny možné důvody zmizely.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here