Steve Ballmer kupuje basketbalový klub L.A. Clippers

0

Basketbalový klub Los Angeles Clippers má ode dneška nového majitele. Je jím miliardář a bývalý CEO Microsoftu Steve Ballmer, který klub koupil od Donalda Sterlinga za 2 miliardy amerických dolarů. Stalo se tak na podnět samotné basketbalové asociace, který byl výsledkem velké mediální aféry okolo sterlingových rasistických postojů.

ballmer

Asociace bývalému majiteli vyměřila trest 2,5 milionů amerických dolarů a doživotní zákaz vstupu na veškeré zápasy NBA, tedy i ty, ve které figuroval jeho vlastní tým. Dále bylo Sterlingovy doporučeno, aby klub prodal a jednalo se tak o asi nejtvrdší trest v historii celé soutěže. A už se dostáváme k samotnému Stevu Ballmerovi. Ten L.A. Clippers koupil za 2 miliardy dolarů a v aukci tak převýšil nabídku zakladatele společnosti Oracle Larryho Ellisona nebo také mediální podnikatelku Oprah Winfreyovou.

sterling

Již bývalého majitele Sterlinga může nejvíce mrzet fakt, že se Clippers začalo v posledních letech konečně dařit a dva roky za sebou byli i účastníky Play-off. Rasismus však do sportu zkrátka nepatří a především v lize, která je z 80% tvořena hráči černé pleti.

 

Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here