StandOut – otevřená knihovna pro „plavoucí“ aplikace v okně na Androidu

2

Myšlenka okenních a tedy ne nutně vždy na celou obrazovku roztažených aplikací na Androidu je tu s námi již několik měsíců. Pořádně ji však zpopularizovala až nová vlajková loď Samsungu, Galaxy S III se svým videopřehrávačem, který je možno otevřít přes jakoukoliv jinou aplikaci.

A naštěstí pro nás nezůstane jen u Galaxy S III a videopřehrávače. Na internetu se totiž objevila knihovna StanOut, která po jednoduché implementaci do takřka jakékoliv aplikace umožňuje její otevření v okně, stejně jako u videopřehrávače v Galaxy S III.

Kromě samotné možnosti otevření do okna zajištuje knihovna také jednoduchou okenní správu, díky čemuž můžete jednotlivá okna minimalizovat do notifikační lišty, měnit jejich velikost a podobně.

Knihovna navíc není zpoplatněná a je dokonce dostupná ve formě zdrojového kódu na populárním githubu. Pokud tedy uvažujete o tvorbě nějaké jednoduché appky, tak o implementaci StandOutu rozhodně popřemýšlejte.

 

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak tak tohle od zacatku u android tabletu s velky HD displejem postradam….Jeste aby slo dane okno ukotvit na povrchu…Prohlizeni webu a soucastne psani poznamek bude realitou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here