Stále více lidí chce vymazat svou stopu z internetu

0

zadost

Mnoho lidí se na internetu chová bezohledně a nemyslí na důsledky. Zvlášť v dnešní době, kdy mají informace obrovskou cenu a některé jsou lehce dohledatelné. Právě v této souvislosti je Google žádán stále více o smazání dat. Od evropských uživatelů registruje už přes 70 tisíc žádostí a další stále přibývají. Může za to přelomový rozsudek evropského soudu, který uznal, že na tento krok lidí mají právo a Google jim musí vyjít vstříc.

Není to však tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud o vymazání dat z vyhledávače požádáte, budete muset poskytnout všechny odkazy, které chcete odstranit a dobře vysvětlit, proč tento proces požadujete. Zatím však není jasné, jestli bude mít Google právo v některých výjimečných případech odmítnout požadavek.

Všeobecně se kritika vznáší hlavně nad možností, že vymazání nepohodlných odkazů může pomoci politikům, zločincům apod. Část kritiků toto rozhodnutí považuje za projev cenzury na internetu. Ovšem ani Google není všemocný a stopy minulosti na internetu zůstanou i tak, jen budou hůře dohledatelné.

V Evropě zpracovává Google až 90 % všech vyhledávání. Pokud chcete taktéž možnosti využít, stačí vyplnit formulář.

zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here