Stáhněte si klávesnici a aplikaci fotoaparátu z Androidu 4.2

4

Jen několik dní po oficiálním představení Androidu 4.2 se na internetu objevila možnost stažení prvních novinek z této poslední verze operačního systému od Googlu. Jako první unikla swipovací klávesnice a aplikace fotoaparátu s pořizováním 360stupňových panoramat. Předem však upozorňujeme, že vše má prozatím svůj háček a novinky tak potěší jen velmi malou část našich čtenářů.

Nejprve se pojďme podívat na novou virtuální klávesnici z Androidu 4.2, která přináší možnost zadávání textu pomocí gerst ve stylu alternativních aplikací Swype a SlideIt. Jinak řečeno, při psaní není nutné zadávat písmena jednotlivě, ale stačí po nich přejet prstem. Uniklá verze této klávesnice však pravděpodobně není finální, protože jí chybí některé funkce. Uniklý APK soubor je možno nainstalovat pouze na některé vybrané alternativní ROM (například CyanogenMod nebo AOKP) či na zařízeních s uživatelskou nadstavbou od výrobce. Druhou možností instalace je flashnutí ZIP souboru pomocí ClockworkMod Recovery. V tomto případě je nutné mít root a také zálohovat telefon, protože dojde ke smazání původní nativní klávesnice.

Druhou uniklou aplikací je Fotoaparát z Androidu 4.2, který pčichází s možností pořizování 360stupňových panoramatických fotografií. Ten je však prozatím určen jen pro Galaxy Nexus s rootem a jeho instalace probíhá flashnutím ZIP souboru přes ClockworkMod Recovery.

Upozorňujeme, že instalace aplikací je určena jen zkušeným uživatelům a provádite ji na vlastní nebezpečí.

via pa (1, 2)

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here