ST-Ericsson oznámil nový čtyřjádrový procesor NovaThor L8580

1

Po Samsungu, Intelu, Qualcommu a Rockchipu se novou generací svých mobilních procesorů pochlubila také evropská společnost ST-Ericsson.

NovaThor L8580 je čtyřjádrový procesor založený na starší architektuře ARM Cortex A9, jednotlivá jádra však mohou být taktována až na 2,5 GHz. Součástí čipu je grafika PowerVR SGX544 běžící na frekvenci 600 MHz a LTE modul podporující připojení k internetu rychlostí až 150 Mbit/s. Výrobce se zaměřil také na co možná největší úsporu baterie, čehož by procesor měl dosáhnout díky pokročilému 28nm výrobnímu procesu FD-SOI od STMicroelectronics.

ST-Ericsson NovaThor L8580 podporuje displeje s rozlišením až 1920 x 1200 pixelů, 20megapixelové fotoaparáty a všechny další technologie, které můžeme najít v dnešních smartphonech (včetně NFC, WiFi Direct a Miracast).

Procesor by se v prních zařízeních měl objevit už během prvního čtvrtletí letošního roku. Jak asi dle výše uvedených specifikací očekáváte, je novinka určena zejména pro telefony střední třídy. Dle předchozích zkušeností můžeme předpokládat, že čtyřjádrem ST-Ericsson NovaThor L8580 budou vybaveny například zařízení od Sony.

zdroj: pd

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here