Srovnání smartphonů a tabletů podle jejich skutečné výdrže baterie

7

Vývojáři aplikace Battery Stats Plus se rozhodli využít získaná data od uživatelů k vytvoření zajímavé statistiky, která ukazuje průměrnou výdrž smartphonů a tabletů. Zárukou objektivity je 15 381 anonymních zpráv o 477 zařízeních s Androidem, které vývojáři obdrželi.

Průměrná výdrž zařízení s Androidem je 20,9 hodiny, rozdíly mezi jednotlivými modely jsou však propastné – zatímco nejlepší zařízení vydrží na jedno nabití až několik dnů, jiná se v průměru vybijí už za pár hodin.

Zařízení s nejlepší výdrží baterie

top 15 battery 1
Patnáct smartphonů a tabletů s nejvyšší průměrnou výdrží baterie (v hodinách)

Jako překvapivý vítěz statistiky vyšel levný smartphone Motorola Defy Mini (XT320), který průměrně vydrží 120 hodin (5 dnů) na jedno nabití. Baterie smartphonu má na svou třídu nadprůměrnou kapacitu 1650 mAh, která dokáže v kombinaci se základní výbavou a odladěností systému vykouzlit výbornou výdrž srovnatelnou s „hloupými telefony“.

Ze smartphonů si velmi dobře vedl také Samsung Galaxy Chat s téměř čtyřdenní výdrží a Samsung Galaxy Ace 2, který vydrží bez nabíjení více než 3 dny. Z tabletů nejvíce exceloval levný Nook Color s průměrnou výdrží více než 100 hodin, tj. zhruba 4 dny.

Velmi dobře si však vedly také tablety Motorola Xoom (80 hodin), Acer Iconia Tab Tab A510 (75 hodin) a Lenovo IdeaPad K1 (70 hodin). Těsně pod hranicí 70 hodin neboli 3 dnů skončil Samsung Galaxy Tab 10.1, Asus Transformer a Sony Tablet S.

Zařízení s nejhorší výdrží baterie

top 15 battery 2
Patnáct smartphonů a tabletů s nejnižší průměrnou výdrží baterie (v hodinách)

V žebříčku nejhorších zařízení je situace o trochu složitější. Na posledních místech se objevily hned dvě varianty Samsungu Galaxy Mini, ani jedna z nich však není v prodeji na českém trhu.

Pokud budeme počítat jen zařízení, která u nás jsou oficiálně či neoficiálně dostupná, umístil se na chvostu tabulky Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus a  Acer Liquid E (S100). Oba modely vydrží v průměru 8,5 hodiny na jedno nabití.

Aplikace s nejvyššími nároky na baterii

top 15 battery apps
Patnáct aplikací s nejvyššími nároky na baterii (v procentech)

Součástí zprávy, kterou vývojáři Battery Stats Plus vydali, je také přehled největších žroutů energie mezi aplikacemi. Většinou se jedná o různé systémové aplikace, v žebříčku se však objevily také některé aplikace třetích stran, jako například multimediální přehrávač Media Monkey či hry Kick The Boss 2, Crazy Moto Racing, Freeciv, Kingdoms of Camelot, Undead Slayer a Truco.

zdroj: rootuninstaller.com

7 KOMENTÁŘE

 1. Osobně jsem zjistil, že největší žrout baterie jsou „mobilní data“. Pozoroval jsem to na několika ROMkách, že když mám zapnutý „mobilní data“ tak mi baterka v SGS II nevydrží ani osmi hodinovou pracovní dobu. Zato když data vypnu tak vydržím na jedno nabití klidně i celý den.

 2. Chybná interpretace korektních dat. Hlavní vliv na výdrž má chování uživatele. Hlavně využívání datových přenosů, přehrávání audio/video, hraní her, navigace atd.

  Když minimalizuji surfování, mám výdrž 3 dny (od ranního sundání z nabíječky do večerního zapojení, tj. spíš 2,5). V běžném režimu 2 dny (1,5). Ale pokud bych nainstaloval nějaké hry nebo zabrouzdal na Youtube nebo…, není problém baterii vydudat za 6 h.

 3. Tohle je vskutku, jak jiz bylo psano, nic nevypovidajici statistika. A uz vubec ne „skutecna“.

  Spis by me zajimalo, jak dlouho vydrzi stroje v suspend modu, pac nektere jsou v pohode i po vice nez tydnu valeni se na stole (s odlehcenym pouzitim), kdezto nektere nemaji asi suspend dostatecne odladeny a jsou za den dva zdechle bez jakehokoliv pouziti…

  Ano – nejsem zrovna fanousek nocniho nabijeni, a kdyz chci, aby mi tablet nahrazoval TV program a basic web, tak preferuji, abych ho mohl po pouziti proste „nekam pohodit“. 🙂

 4. Tohle je vskutku, jak jiz bylo psano, nic nevypovidajici statistika.

  Spis by me zajimalo, jak dlouho vydrzi stroje v suspend modu, pac nektere jsou v pohode i po vice nez tydnu valeni se na stole (s odlehcenym pouzitim), kdezto nektere nemaji asi suspend dostatecne odladeny a jsou za den dva zdechle bez jakehokoliv pouziti…

  Ano – nejsem zrovna fanousek nocniho nabijeni, a kdyz chci, aby mi tablet nahrazoval TV program a basic web, tak preferuji, abych ho mohl po pouziti proste „nekam pohodit“. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here