Spotify se může nyní pochlubit 100 miliony aktivních uživatelů

0

SpotifyNavzdory tvrdé konkurenci zůstává Spotify nejsilnějším hráčem v oblasti streamování hudby. Aby společnost ukázala svůj úspěch v číslech, oznámila, že má nyní více než 100 milionů aktivních uživatelů. Samozřejmě, že většina z nich využívá službu zdarma, ale Spotify přesto tvrdí, že 30 milionů uživatelů si platí za prémiový účet.

Vypadá to také, že Spotify zůstane v této oblasti na vrcholu ještě nějakou dobu, jelikož jeho nejbližším rivalem je Pandora, která se již před nějakou dobou ustálila asi na 80 miliónech aktivních uživatelů. Je však třeba poznamenat, že když se podíváte na věci v širším měřítku, existuje spousta dalších služeb, se kterými musíme na streamovací scéně počítat.

Pokud jde jen o počet uživatelů, Amazon Music má 46 milionů předplatitelů, protože on-line gigant dává službu jako bonus předplatitelům služby Prime. Pak je tady také Hudba Google a Apple Music a oběma službám v současnosti stoupá popularita, z nichž té druhé narostl počet předplatitelů za pouhý rok od představení téměř o 15 milionů.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here