Společnosti Samsung a LG chtějí kvůli Brexitu přesunout svá ústředí z Londýna do jiné země EU

0

Brexit-Samsung-LGV návaznosti na Brexit se mnoho firem obává ekonomických dopadů a uvažují o přemístění svých ústředí v rámci nových hranic EU. Už od včerejšího rána, kdy byl hlášen výsledek britského referenda, prý generální ředitelé některých společností hledají nové místo pro své podnikání.

Samsung je jedním z průmyslových gigantů, kteří mají své ústředí v Londýně. Zatímco evropské továrny Samsungu jsou v Polsku a na Slovensku, jeho evropská základna sídlí v Londýně. A zdá se, že Samsungu připadá budoucnost ve Velké Británii nejistá, takže se chystá přestěhovat. Samsung však není jediný, jelikož LG chce svého rivala následovat a také zvažuje přesunutí své evropské centrály z Londýna.

Jsem si jist, že už jste o tom pravděpodobně slyšeli, ale pokud vám to uniklo, tak asi 52% britských voličů hlasovalo v historickém referendu pro opuštění EU. Vystoupení je samozřejmě běh na dlouhou trať, ale přesto se již místní ekonomika potýká s pádem britské libry, která je na tom nejhůře za posledních asi 30 let.

Situace ve Velké Británii není příliš předvídatelná, takže se nemůžeme Samsungu, LG ani jiným společnostem divit, že zvažují odchod. Až se objeví další novinky týkající se dopadu Brexitu na mobilní průmysl, budeme se vás zajisté snažit informovat.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here