Společnost San Disk představila první SD kartu s 1 TB kapacitou

2

Před 16 lety představila firma SanDisk svou první 64 MB paměťovou kartu. Od té doby se ale hodnoty kapacit výrazně změnily a v dnešní době můžeme vidět mnohonásobně větší cifry u označení pamětí. Představila ji na konferenci PhotoKina v Kolíně nad Rýnem.

 

sandisk-1tb-sdxc-karta-nahlad

 

A najednou v roce 2016 tu máme první 1 TB paměťovou kartu s označením SDXC. Uplatnění najde hlavně v nejrůznějších multimediálních přehrávačích či jako datové úložiště pro miniaturní sestavy nebo například pro použití u 360° kamer. Zatím se bohužel s využitím nepočítá v mobilech a tabletech, jelikož tyto zařízení většinou používají menší microSD karty, u nichž ještě není potřebná technologie dostatečně vyvinuta.

V obchodech můžeme v současnosti spatřit karty s polovični kapacitou, tedy 512 FB. Aby jste si mohli představit, co s hodnoutou 1 TB můžete vlastně v nahrávácích zařízeních dělat, máme tady jednoduché přepočty. Nabízí prostor pro uložení 48 hodin videí v 4K rozlišení(3840×2160). Dále se na ní vejde 132 hodin videí ve standardu Full HD(1920×1080) anebo např. 220 tisíc fotografií s rozlišením 10 megapixelů.

extreme-pro-1tb_right-angle_lr-100683375-large-0

SanDisk dosud vůbec neprozradil, kdy by se měla finální verze objevit v obchodech, jelokož je novinka jen pouhý prototyp.

Otazník visí také nad případnou pořizovací cenou. Vzhledem k tomu, že SanDisk nabízí v současnosti svůj jediný 512GB model za více než deset tisíc korun, lze předpokládat, že cenovka bude v případě 1TB modelu přinejmenším dvojnásobná.

Bohužel neznáme ani přibližnou prodejní cenu. Vzhledem k tomu, že jediný 512GB model této společnosti se nabízí v tuto chvíli za více než 10 000 korun, takže můžeme předpokládat, že cenovka bude v případě dvojnásobné kapacity přinejmenším 20 tisíc korun.

 

Foto a článek: Fonyzciny.sk

2 KOMENTÁŘE

  1. Informace super, jen si prosím příště článek po sobě přečtěte, než ho publikujete. Máte tam tři překlepy a poslední odstavec v podstatě říká úplně to samé co předposlední.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here