Společnost Ericsson vydala statistiky využití svých smartphonů

0

Společnost Ericsson přinesla zajímavé statistiky využití svých smartphonů. Poukazuje na jednotlivé segmenty služeb na kontinentech, kde a jaké služby uživatelé využívají.

Jednoznačný vítěz je připojení k internetu, zejména díky sociálním sítím. Každý den vedou první kroky spousty uživatelů právě na internet, kde následuje prohlížení sociálních sítí, v případě Austrálie je to 20%, Severní Amerika 12% a Evropa se drží u 17%. Další minuty po probuzení jsou věnovány službám, jako jsou: email, instant messaging a hraní her. Zajímavé je, že 2% uživatelů po probuzení zapíná GPS ke zjištění polohy.

Zejména v Evropě je oblíbenou činností poslouchání hudby – 23% a posílání SMS, které dosahuje 17%. Smartphone je podle statistik mnohdy to první, na co uživatel po probuzení sáhne, 32% Severoameričanů a až polovina uživatelů z Jížní Evropy.

V průběhu dne pak využívá svůj telefon 50 – 60 % v různých časech. Výjimku tvoří obyvatelstvo Asie a Jižní Evropy, které v dopoledních hodinách dosahuje úctyhodného využití až 80%

Dále se podíváme na první a možná jediné „hluché“ období. Je to čas večeře, kdy smartphon využívá jen 25% uživatelů, ale i zde je výjimka a tvoří ji obyvatelé Asie, kde svůj přístroj využívá až 40%.

Dobrou noc „dává“ svému smartphonu až 62% uživatelů v Asii, druhá se umístila Severní Amerika s 37%.

Nezbývá, než si přiznat, že jen stěží dokáží uživatelé tuto hračku spustit z očí a doprovází nás na cestách, v práci, ve škole. Zkrátka celý náš den, ba i život.

Zdroj: www.ericsson.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here