Společnost Corning přináší inovaci, díky které tvaruje sklo Gorilla Glass

0

Svou nejnovější inovaci oznámila společnost Corning. Nazvala ji „3D shaped Gorilla Glas“ volně bychom to mohli přeložit jako „3D tvarování Gorilla Glass“.

Nejprve si však blíže představíme právě firmu Corning, o které se příliš nemluví, než přejdeme na samotný popis inovace. Jedná se o amerického celosvětového výrobce skla, keramiky a souvisejících materiálů sloužící pro průmyslové a vědecké účely. Byla založena již v 19. století, konkrétně v roce 1851. Její hlavní sídlo je v New Yorku, největším městě Spojených států amerických.

Gorilla Glass

Do roku 1989 byla známa jako Corning Glass Works, od té doby je název změněn na Corning Incorporated. Díky ní se nejen v mobilním průmyslu využívají skla vyráběné technologií Gorilla Glass. Přesněji se jedná o tvrzené sklo, které je speciálně navržené a upravené pro kombinaci tenkosti, lehkosti a zároveň odolnosti proti poškození (poškrábání). Setkáte se s ním například u Samsung Galaxy S4, HTC One nebo LG Optimus G a ve spoustě dalších zařízení.

Nyní tedy přichází s novou technologií, která vylepšuje tu stávající pro výrobu skel Gorilla Glass. Ve své zprávě společnost Corning popisuje výrobní proces, při kterém je schopna uvést Gorilla Glass do jedinečných tvarů. V konečném výsledku však sklo nebude tlustší ani neztratí některé ze svých vlastností.

Je tak zcela namístě říci, že je výrobce díky tomu schopen vyrábět skla i pro chytré hodinky. Vlastníci takových hodinek se pak budou moci těšit na skutečně kvalitní skla, která znají již například z mobilních telefonů, tabletů či notebooků. Chytré hodinky se skly Gorilla Glass vyráběné do 3D tvarů budou tedy odolné vůči poškrábání, což jejich vlastníci jistě ocení.

Zdroj: AndroidCentral, Corning a Wikipedia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here