Spekulovaná Nokia s Androidem již má svou cenovku

1

Ještě jsme ji oficiálně ani neviděli, nevíme, zda se jí vůbec dočkáme, a už má Nokia s Androidem, Nokia Normandy či chcete-li Nokia X A110 svou cenovku. Jelikož by měla nahradit řadu Asha, nečekejte ji nikterak vysoko. Stejně tak nelze očekávat ohromující výkon hardwaru.

gsmarena_001

Podle některých zdrojů bychom se představení Nokie X měli dočkat na Mobile World Congress v Barceloně. Hovořilo se o tom, kam asi bude hardwarově a cenově model zařazen, přitom jsme odpověď měli možná dávno před očima. Když vyplynulo na povrch kódové označení, které by měla Nokia mít – A110 – nikoho pravděpodobně nenapadlo, že by se mohlo jedna o skrytou cenovku v dolarech. Ano, hádáte správně. Je očekáváno, že by měla být v případě uvedení na trh zvolena cena 110 dolarů (v přepočtu přibližně 2200,- Kč bez daně).

Za telefon s Androidem je to krásná cena, nadšení fanoušků operačního systému však pravděpodobně záhy odpadne. Nejenom že bude vzhled systému změněn nadstavbou k nepoznání, ještě navíc nebude mít přístroj přístup do Google Play. Místo toho bude mít přístup do obchodu s aplikacemi spravovanými Nokií, která skrze uniklé obrázky „potvrdila“, že oblíbené aplikace jako Skype, Facebook nebo Twitter, budou dostupné.

Podle uniklých informací bude mít model dvoujádrový Snapdragon o taktu 1,2 GHz, vnitřní paměť 4 GB, 512 MB RAM a fotoaparát s rozlišením 5 MP.

Zdroj: Gsmarena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here