Spekulace: ZTE chystá vlastní osmijádrový procesor

0

ZTE WiseFone 7550s

O ZTE jsme v souvislosti s osmijádrovým procesorem poprvé slyšeli už v listopadu 2012. Čínský výrobce měl podle spekulací představit smartphone Apache vybavený osmijádrem od MediaTeku. Předpoklady se ale nakonec nevyplnily a smartphonu s osmijádrovým procesorem a logem ZTE dosud nespatřil světlo světa.

Po více než roce se ale objevily další spekulace, které tentokrát hovoří dokonce o samotném osmijádrovém procesoru z dílen ZTE. Čip má údajně název WiseFone 7550s a představen by mohl být už za několik dní na veletrhu CES 2014 v Las Vegas. Pokud se tyto informace potvrdí, mohli bychom se dočkat prvního smartphonu s osmijádrem od ZTE už v první polovině letošního roku.

Bohužel prozatím nemáme žádné podrobnosti o frekvenci, výrobní technologii či použitém grafickém akcelerátoru. Nejznámějším osmijádrovým procesorem je v současné době MediaTek MT6592 určený především pro telefony střední třídy. Mezi další výrobci, kteří představili nebo v blízké době představí své osmijádrové zástupce, patří Samsung, LG, Huawei, AllWinner a Rockchip.

zdroj: Pocket Droid, Gizchina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here