Spekulace: Samsung pracuje na 4.99“ FullHD AMOLED displeji

6

Zatímco valná většina konkurence v podobě HTC, Sony, LG a některých menších asijských výrobců již své 5“ androidí telefony s FullHD (1920×1080) rozlišením představila a nebo o nich alespoň nechala uniknout informace, tak ten úplně největší výrobce androidích telefonů – Samsung zatím ani nenaznačil, že by o FullHD displejích uvažoval.

Nicméně již na příštím CESu, který se bude konat začátkem roku 2013, by se to mohlo změnit. Podle korejského webu asiae.co.kr totiž právě na tento veletrh připravuje Samsung představení svých právě vyvýjených 5“ AMOLED displejů s FullHD rozlišením.

V souvislosti s tím je nutné připomenout, že zatímco klasické LCD panely se dají vyrábět i s jenmým rozlišením relativně jednoduše, tak v případě OLED technologie to již tak snadné není. Pokud se tedy Samsungu opravdu povede vytvořit (AM)OLED displej s hustotou pixelů okolo 441, což by přibližně odpovídalo FullHD na 5“, tak nepůjde jen o dobrou zprávu pro zákazníky, ale také o ukázku technologické zručnosti Samsungu.

O tom, o jak velkou věc by mohlo jít, svědčí také fakt, že ještě před čtyřmi měsíci se Samsung chlubil tím, že na AMOLED displeji překonal hustotu 350 pixelů na palec.

Zdroj: pha

6 KOMENTÁŘE

  1. Pokud to tedy půjde současným vývojem velikostí – SGS I – SGS II – SGS III, mohl by tohle být teoreticky display budoucího SGS

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here