Spekulace: Na květnovém Google I/O bude představen jen Nexus 4 s LTE

1

Google i o 2013

Jedním z nejdůležitějších dat letošního roku je pro všechny fanoušky moderních technologií 15. květen 2013, kdy v San Francisku začíná každoroční konference Google I/O, na které americký gigant představuje své největší novinky. Minulý rok na této akci spatřily světlo světa hned dvě významné novinky: operační systém Android 4.1 Jelly Bean a tablet Nexus 7.

Celkem logicky se objevuje otázka, jakých novinek se dočkáme na Google I/O 2013. Co se týče softwaru, mohli bychom se dočkat dlouho očekávaného Androidu 5.0 Key Lime Pie. Větší otazník zatím visí nad hardwarem. Spekuluje se o smartphonu Nexus 5, ale pravděpodobnější je zatím varianta, že jej Google představí až na podzim letošního roku. Ve stejném období by měla být představena také Motorola X, která bude údajně stejně jako Nexusy vybavena čistým Androidem.

Podle informací z neověřeného zdroje by jediným novým zařízením, které se objeví na letošní konferenci Google I/O, měl být LG Nexus 4 s podporou LTE připojení. Zatím není jasné, zda se smartphone dočká také dalších hardwarových vylepšení, jako například lepšího procesoru nebo větší interní paměti.

Pozorní čtenáři si jistě všimli, že jsme zapomněli zmínit vylepšený Nexus 7, o kterém se také spekuluje už delší dobu. Podle dříve uniklých informací by měla mít druhá generace sedmipalcového tabletu například procesor od Qualcommu a kvalitnější displej. Kdy se však novinka dočká oficiálního představení, zatím nevíme.

zdroj: pa

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here