Spekulace: LG pracuje na vlastním osmijádrovém procesoru

1

LG-logo-580x328

Web KoreaTimes přišel s další zajímavou zprávou, která se tentokrát týká chystaného vlajkového modelu LG Optimus G2. Novinka totiž údajně bude vybavena osmijádrovým procesorem LG Odin. Korejský výrobce si své osmijádro sám navrhl, o jeho výrobu se však bude starat taiwanská společnost TSMC, která je jedním z největších výrobců hardwarových komponentů na světě.

Procesor by měl být, stejně jako konkurenční Samsung Exynos 5 Octa, postaven na architektuře big.LITTLE od ARM, která je tvořena čtyřmi výkonnými jádry Cortex A15 vyrobenými 28nm technologií a čtveřicí méně výkonných jader Cortex A7. Tato kombinace by měla zajišťovat vysokou flexibilitu v oblasti výkonu i náročnosti na baterii.

Přesněji řečeno, výkonnější jádra budou spuštěna jen v případě potřeby, například při spuštění náročných her a aplikací, zatímco při běžném používání smartphonu budou v provozu jen k baterii šetrnější slabší jádra.

Název procesoru Odin je inspirován stejnojmenným bohem, který je ústřední postavou severské mytologie. Jak už bylo řečeno, prvním zařízením s títmo osmijádrem bude LG Optimus G2, k jehož představení dojde s největší pravděpodobností na podzimním veletrhu IFA 2013 v Berlíně. Není však vyloučeno, že se procesor od LG dříve či později dostane také do mobilních zařízení jiných výrobců.

zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here