Spekulace: HTC One s čistým Androidem bude představeno v létě

1

HTC One detail

Minulý týden, tedy krátce po představení Samsungu Galaxy S4 s čistým Androidem 4.2 Jelly Bean, se objevovaly spekulace, zda se k podobnému kroku u své vlajkové lodi nechystá také konkurenční HTC. Mluvči taiwnaského výrobce však velmi rychle přišel s výrokem, že HTC v současné době smartphone s čistým Androidem nechystá.

Malou jiskřičku naděje však opět zažehnula spekulace, která objevila během víkendu. Podle jednoho twitterového zdroje se totiž představení HTC One bez uživatelské nadstavby Sense dočkáme už v létě letošního roku. Na rozdíl od Samsungu však nepůjde o spolupráci s Googlem, takže se nová verze vlajkové lodi nejspíš ani neobjeví v Google Play Store, podobně jako „Nexus edice“ Galaxy S4.

To, že se HTC rozhodlo pro vývoj bez asistence Googlu má svou světlou i stinnou stránku. Samotné HTC sice nejspíš nezajistí tak rychlé softwarové aktualizace, jaké známe z řady Nexus, ale na druhou stranu by nemusela být dostupnost smartphonu regionálně omezena, jako v případě Samsungu Galaxy S4, který se s čistým Androidem bude prodávat jen v USA.

zdroj: GSM Insider

 

1 komentář

  1. bylo by fakt super kdyby mel kazdy novy vlajkovy model i verzi s pure androidem..doufam ze se to nejak posune dal a vyrobci se uvedomi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here