Google tento měsíc představí novou verzi Androidu a Nexus telefon [spekulace]

12

Server Android and Me s odvoláním na důvěryhodné zdroje zveřejnil informaci, že Google během října představí nový Nexus telefon i další verzi Androidu.

Z této zprávy tedy vyplývá, že i tento rok se nejspíš dočkáme jen jednoho telefonu z řady Nexus. Informace o tomto smartphonu už údajně dříve unikly na internet, je tedy velmi pravděpodobné, že novým Nexusem bude tajemný Samsung s procesorem Exynos 5 nebo jiný smartphone od tohoto korejského výrobce. Objevují se však také méně pravděpodobné informace, že výrobcem bude LG nebo dokonce Motorola, kterou Google vlastní.

Druhá část spekulace se týká další verze Androidu, která bude představena už tradičně společně s novým Nexusem. Nepůjde o zcela novou verzi (5.0), ale pouze vylepšený Jelly Bean s kódovým označením 4.2.

Obě novinky by mohly být představeny na konferenci Dive Into Mobile, která letos začíná 29. října. Právě na této akci představil Andy Rubin před dvěma roky Motorolu Xoom s Androidem 3.0 Honeycomb.

Takto si fanoušci představují LG Optimus Nexus. Ve skutečnosti však bude výrobcem dalšího Nexusu opět Samsung

zdroj: aam

12 KOMENTÁŘE

 1. Přijde mi, že poslední dobou vydavají novy OS jak na běžícím pasu.. teda pokud to bude pravda, přitom většina značek jeste nema ani 4.1.

   • Nejde mi o to mět hned co nejnovější os, i když by to bylo pěkné, ale jde o to, že teprv nedávno vydali nový os a po čtvrt roce aby vydali další verzi je docela naprd.. navíc v tom bude brzo bordel 

    •  Co je špatného na tom, že google maká a vylepšuje systém??? To že nejsou updaty na starší telefony by mohl google taky nějak vynutit u výrobců…

     • to není fragmentace, to je vývoj a liknavost HW výrobců současně 😉
      iOS se vůbec nemění, vůbec nevyvíjí a když ano, tak jsou stejné problémy….např. iPhone 4s či iPad vůbec nemají Siri, což je jasná fragmentace
      u Nexus zařízení fragmentace neexistuje

     • Ta fragmentace je asi na takové úrovní jako že někdo má Win7 bez Service packu a druhý má. Aneb 99 (možná i 99,9) % apliakcí spustíte jako na verzi 2.3, tak 4.0, takže Vám může být šumafuk co máte za systém.
      Obecně beru fragmenatci Androidu jako velkou nafouknutou bublinu.

  • Kdyby 4.1 – většina zařízení nemá ani 4.0.3. To ale nikoho nezajímá, jen představit nový OS a když ho chceš, tak si kup nový telefon/tablet.
   Tohle by měl Google opravdu řešit (já sám jsem ještě v pohodě, mám Nexus S, na ten možná bude i ta 4.2 – aspoň neoficiálně).

 2. Je vtipné, že odkaz „Samsung se čtyřjádrovým procesorem Exynos 5.“ vede na článek o DVOUJADROVEM procesoru.

  Jinak receno, vite uplne houby, co tam bude.

 3. Pořád čekám, kdy konečně udělají z Google Talk náhradu za SMS a hlas takovým způsobem, že pokud budu na wifi nebo datech, tak ani nepoznám že rozdíl oproti klasickému volání a smskování.
  Nechápu proč je nutné pořád používat dodělávky ve formě Whatsapp nebo Viber. Čekal sem to u verze 4, pak 4.1, ale ted už celkem rezignovaně doufám že třeba verze 5….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here