Spekulace: Google pracuje na více nových Nexusech od různých výrobců, bude je prodávat skrze Google Play

0

Značka Google Nexus je v androidím světě bez bezesporu velmi důležitá. Takřka každý rok totiž poměrně výrazně zviditelní nějakého výrobce a dodá mu jinak jen těžko získatelnou prestiž a prodeje. Není tak divu, že se po dvou Nexusech od Samsungu (a jednom zřejmě chystaném) začínají objevovat první spekulace, že do budoucna dojde ke změně systému.

Podle magazínu Wall Street Journal by konkrétně neměl být příští Nexus jen jeden, ale mělo by jich být rovnou několik a to od různých výrobců. Taktéž by mělo dojít ke změně distribučního kanálu.

Nové Nexusy od různých výrobců by tak již nebyly k dostání výhradně skrze operátory a místní prodejce, nýbrž i (a možná jen) skrze Google Play, tedy stejně jako je nyní experimentálně  Galaxy Nexus. Výrobců Nexus by mělo být kolem pěti, přičemž ne všechna výsledná zařízení by musela být nutně telefony, objevit by se tak mohly i tablety a možná i chytré televize s Google TV.

Jak to nakonec bude, se dozvíme zřejmě až s přestavením nového Androidu Jelly Beans, ke kterému dojde zřejmě na konferenci Google I/O konané 27. -29. června.

zdroj: WSJ

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here