Spekulace: Google Now se chystá i do velkého Chrome

4

I přesto že se virtuálnímu asistentovi Google Now, který přišel s Androidem 4.1, nepodařilo udělat takovou díru do světa, jako konkurenční Siri od Applu, tak se asi všichni shodneme na tom, že jde o poměrně užitečnou službu, která by si zasloužila rozšířit i mimo obrazovky androidích telefonů a tabletů.

A právě na tom se také aktuálně pracuje. Z revizí zdrojového kódu otevřené implementace Chromu, Chromia, totiž vyplynulo na povrch, že Google aktuálně pracuje na schopnosti zobrazovat Google Now karty (výsledky) v klasickém desktopovém Chromu.

Samotný Google se pak k tomuto zjištění vyjádřil, že na projektu sice pracuje, ale vzhledem k tomu, že jde jen o experiment, tak jej prozatím neplánuje veřejně oznámit. S největší pravděpodobností se tak Google Now ve stabilní větvi Chromu jen tak nedočkáme.

Na druhou stranu, pokud by Google nakonec asistenta Now do Chromu zapracoval, tak by tím nejen přidal velmi zajímavou konkurenční výhodu vlastnímu prohlížeči, ale skrze mobilní verze by mohl asistenta dostat i na starší Androidy (4.0) a případně i jablečnou konkurenci.

Zdroj: CNet via androidauthority

4 KOMENTÁŘE

  1. co to ma byt? Clanek je o cem? “ že jde o poměrně užitečnou službu“ ?? kdyby byla tak užitečná, tak předpokládám, že bych o ní již někdy slyšel..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here