Spekulace: Google má zájem o Snapchat, nabízí 4 miliardy dolarů

0

snaochat

O velmi zajímavou a přitom poměrně jednoduchou službu na sdílení fotografií má zájem stále více velkých společností. Zájem měl před nedávnem třeba Facebook, který nabízel 3 miliardy amerických dolarů. Podle neověřených informací svou nabídku přidal také Google. Ten hodlá za aplikací nabídnout až čtyři miliardy dolarů.

Snapchat je služba pro sdílení fotografií a krátkých videí. Na rozdíl od konkurence však nabízí možnost automaticky za daný čas fotografii smazat, přidat krátký vzkaz přímo do fotografie apod. Pokud vás tato služba zajímá více, můžete si prohlédnout detailní recenzi.

Tato akvizice by samozřejmě nebyla první svého druhu. Určitě všichni dobře známe Instagram, tedy sociální síť pro sdílení fotografií, které můžeme různě upravovat apod. Pro srovnání: Facebook před rokem zaplatil za Instagram miliardu dolarů. V porovnání je tedy částka 4 miliardy velmi slušná nabídka, protože Snapchat zatím negeneruje žádné příjmy a nedá se tedy mluvit o zisku. Služba totiž není nijak zpoplatněna ani nevydělává na reklamě.

Ovšem spoluzakladatel společnosti a zároveň CEO Even Spiegel je jiného názoru. Myslí si, že hodnota aplikace ještě naroste a tak nabídky odmítl. Uživatelská základna by podle Spiegela měla narůst hlavně přes zimu. Další nabídky bychom tak mohli vidět v první čtvrtletí příštího roku

zdroj: androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here