Spekulace: Android 5.0 se zpozdí, nebude představen v květnu

0

key-lime-pie

Konferenci Google I/O, která se letos koná 15. května v San Francisku, většina z nás považuje za událost, na které bude představen dlouho očekávaný Android 5.0 Key Lime Pie. Jak však uvádí web GadgetTronica s odvoláním na důvěryhodný zdroj, Google možná novou verzi svého operačního systému představí mnohem později.

Důvodem zpoždění by však neměly být technické problémy při vývoji, ale snaha Googlu dát výrobcům smartphonů a tabletů více času na aktualizaci předchozích verzí Androidu. Bylo by to poměrně logické, protože drtivá většina výrobců ještě nezapočala ani update na Android 4.2 a ani starší Android 4.1 není příliš rozšířen. Právě z tohoto důvodu se Google údajně rozhodl posunout představení Androidu 5.0 Key Lime Pie o dva až čtyři měsíce.

Během posledních několika dnů jde už o druhou uniklou informaci hovořící o novinkách, které budou představeny na Google I/O 2013. Předchozí spekulace hovoří o tom, že jediným novým zařízením představeným letos v San Francisku bude vylepšený LG Nexus 4 s podporou LTE připojení. Pokud by se tedy obě spekulace vyplnily, znamenalo by to, že Google v květnu představí jen minimum novinek týkajících se operačního systému Android. To je však varianta velmi nepravděpodobná.

zdroj: GSMArena

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here