Sony Xperia Sola – celoplošné bezdotykové ovládání

5

Když Sony představilo svoji novinku Sola (v překladu: vyjimečný, jedinečný) strhl se tak trochu poprask. Všichni chtěli vědět, jak to vlastně funguje. V prvních prototypech, které se dostaly mezi pár šťastlivců to vše fungovalo komplexně (i když o tomto faktu se moc neví).

Veškeré nabídky šlo ovládat/procházet pomocí prstu ve vzdálenosti se až 20 mm nad displejem. Do finálního prodeje však byla vypuštěna Sola, která dovolovala ovládat pouze ,,živé tapety“ předinstalované v telefonu a nebo poněkud zajímavější volba: ovládání internetového prohlížeče.

Jako slogan propagační brožury to fungovalo. Ale ti, kteří měli v ruce prototyp věděli, že to není vše, co dokáže Xperia Sola nabídnout. Bohužel, Sony se rozhodlo vypustit do prodeje značně uživatelsky omezenou verzi.

Ale teď, díky skvělým lidem z XDA je vše jinak. Floating Touch je konečně v ,,ostré verzi“!

K tomuto zprovoznění je potřeba, aby jste měli svoji Xperii 1) rootnutou a za 2) je nutné smazání jednoho souboru, který brání používání bezdotykového ovládání napříč systémem. Ano, čtete správně, Sony blokuje ovládání pouze takto. Otázka ,,Proč?“ asi nemá smysl, Sony tento krok považoval za rozumnější, než do prodeje vypustit něco, o čem sám pochyboval.

Více se dozvíte na videu fanouškovského webu Xperia.cz. Jak sami zjistíte, ovládání není ze začátku zcela 100%, ale časem se tím dá ušetřit i pár dotyků navíc. Co je ale hlavní, Sola konečně dostává svého jména – jedinečná.

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dcZDgvgVIGk

Graf ceny produktu Sony Xperia Sola poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: mobilenet.cz

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here