Sony vydalo nástroj pro flashování oficiální ROM

2

Sony vždy patřilo k výrobcům, kteří mají pochopení pro vývojáře alternativních Android ROM. Nyní Sony udělalo další věc, která usnadní život těm, kteří ve svém telefonu občas zkouší nové ROM z XDA či jiných zdrojů. Řeč je o softwaru Emma pro Windows, který slouží k flashování oficiálních ROM a který je ke stažení z oficiálního vývojářského blogu. Pokud vás tedy přestane bavit alternativní ROM, můžete velmi jednoduše a bezpečně přejít zpět na oficiální firmware.

Zatím se jedná jen o beta verzi, která podporuje pouze Xperii S, Xperii Arc a Xperii Arc S, do budoucna však Sony hodlá pokračovat s vývojem a přidat do seznamu další smartphony. Před započetím procesu je nutné se ujistit, zda máte smartphone s odemknutým bootloaderem. Výrobce však upozorňuje, že odemknutím bootloaderu i flashováním oficiální ROM může dojít ke zrušení záruky na telefon.

Více informací o nástroji a možnost stažení naleznete zde. Sony dokonce založilo téma na známém fóru XDA-developers, kde můžete k novince přidat svůj názor.

via ap

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here