Sony vydala beta verzi oficálního nástroje pro navrácení k oficiální ROM

0

 

Mobilní divize Sony byla v posledních době mimo jiného dobře známá také pro svou, na androidího výrobce poměrně silnou, podporu kutilské komunity, vzpomenout si můžeme například na projekt AOPK pro Xperii Svydání zdrojových kódů některých binárek nebo pravidelné uvolňování testovacích verzí ROMek.

A k tomu všemu se nyní připojí oficiální flashovací nástroj, který odemčeným Xperiím umožní snadný návrat z jakékoliv alternativní ROM na tu oficiální. Nástroj funguje podobně jako Odin od Samsungu, jen s tím rozdílem, že zvládne flashování pouze oficiálních ROM, které si navíc dokáže stáhnout úplně sám.

Pro návrat na oficiální ROM tedy stačí telefon připojit skrze USB kabel (při připojování je na telefonu nutné držet boot tlačítko (viz níže)) k počítači s Windows a nainstalovaným programem a doslova na jedno kliknutí provést celý proces. U některých modelů je navíc na výběr verze oficiální ROM, kterou chcete obnovit, je tedy možné vrátit se třeba i k Gingerbreadu.

Nástroj je prozatím v beta verzi a nemusí tedy fungovat úplně ideálně, v případě, že ale budete chtít vrátit telefon do továrního stavu, třeba kvůli záruce, by měl ale posloužit více než dostatečně.

Podporované telefony + boot tlačítka:

  • Xperia™ T – Snížení hlasitosti
  • Xperia™ S – Snížení hlasitosti
  • Xperia™ arc – zpět
  • Xperia™ arc S – zpět

Nástroj pouze obnovuje ROM, nezamyká bootloader.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PKSyZ2amVNY

Zdroj & link ke stažení: Sony via XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here