Sony ve Spojeném království překonalo HTC a stalo se 2. největším androidím výrobcem

0

Obchodní a s tím spojené celkové ekonomické potíže má tchajwanský výrobce chytrých telefonů HTC v podstatě již od uvedení svého posledního opravdu úspěšného modelu HTC Sensation. Obzvláště v několika posledních  měsících se pak tyto problémy dokonce prohloubily a donutily firmu dokonce odejít z některých méně lukrativních trhů.

A bohužel to začíná vypadat, že HTC pomalu ztratí i tradičně silné trhy. Podle serveru Mobile Today se totiž například za v počtu letní měsíce v Anglii prodaných chytrých telefonů propadlo z druhého na třetí místo.

Na stříbrné pozici jej s 500 000 prodanými androdími zařízeními překonalo Sony, oproti kterému HTC ztratilo 60 000 prodaných telefonů. To samozřejmě samo o sobě není žádná katastrofa, obzvláště pak kontextu 3.2 milionů Samsungem prodaných zařízení, nicméně je to bezesporu jasný ukazatel, že se HTC aktuálně prostě nedaří.

Naštěstí by se jeho celková situace mohla výhledově alespoň trochu zlepšit. Jako jediný větší výrobce má totiž aktuálně na americkém a asijském trhu telefon s FullHD displejem, přičemž ještě nejméně několik málo měsíců si toto prvenství udrží.

Zdroj: eurodroid

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here