Aktualizace: Sony představilo dvojici externích fotoaparátů QX10 a QX100

0

sony_cam_3Aktualizováno 17:11: Sony před několika málo minutami externí fotoaparáty oficiálně představilo a potvrdilo tak naprostou většinu dřívějších spekulací. Podrobnosti naleznete níže v článku.

Těsně před dnešním zahájením veletrhu IFA, na kterém bude dvojice již dříve spekulovaných externích fotoaparátů pro chytré telefony od Sony nejspíše představena, unikla tomuto japonskému výrobci oficiální představující reklama a byť neúplné finální specifikace.

Jak se už dříve spekulovalo, tak půjde v obou případech o plnohodnotné fotoaparáty a ne jen pouhé externí objektivy. Oba nabídnou stejný základ, tedy uchycení na telefon, microSD kartu pro ukládání fotografií, NFC pro spárování a WiFi pro komunikaci s telefonem.

Co se týče kompatibilních zařízení, tak moduly se spojí se vším, co bude mít alespoň Android 3.1 nebo iOS a nainstalovanou aplikaci Sony’s Play Memories. Po spárování budo fotoaparáty fungovat i po odpojení od telefonu. Snadno tak půjdou fotit fotky sama sebe, nepřístupná místa a tak podobně.

Dále se už ale budou lišit. Dražší QX100 se bude pyšnit 20.2 Mpx f/1.8 fotoaparátem a 3.6 násobným optickým zoomem. Zajímavosti tohoto modelu bude možnost ručního ostření pomocí otočného kroužku na objektivu, tedy funkce známé z opravdu dobrých kompaktů a zrcadlovek.

Levnější  QX 10 pak nabídne pouze 18.2 Mpx čip se světlostí f/3.3. Dostane ale zas lepší zoom, který se zastaví až na hodnotě 10 násobného zvětšení.

U obou modelů by měla baterie vydržet na 220 snímků nebo 110 minut aktivního používání.  Poměrně překvapivá je údajná doporučená maloobchodní cena, která by měla být u QX100 $500, tedy přibližně 9 000 korun a u QX10 $250, což je přibližně 4 500 korun českých.

httpv://www.youtube.com/watch?v=HKGEEPIAPys

Zdroj: pocketnow, Sony Alpha Rumors

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here