Sony SmartWatch 2 – nová generace chytrých hodinek s NFC

2

Sony SmartWatch 2

Sony na Mobile Expo 2013 v Šanghaji představilo druhou generaci svých chytrých hodinek Sony SmartWatch. Design hodinek i jejich uživatelského rozhraní byl výrazně vylepšen, díky čemuž se nyní výrazně podobá novějším smartphonům z řady Xperia.

Sony SmartWatch 2 mají 1,6″ barevný dotykový displej o rozlišení 220 x 176 pixelů. Použitá technologie Transflective LCD by měla nabídnout lepší čitelnost na přímém slunci než původní technologie OLED. Miniaturní baterie by měla mít výdrž tři až čtyři dny a její nabíjení probíhá velmi jednoduše přes známý micro USB port, což je další velký krok vpřed ve srovnání s předchozí generací Sony SmartWatch.  Hodinky se mohou pochlubit certifikací IP57, která by měla zajišťovat nejen odolnost proti prachu, ale zejména ochranu při ponoření do vody po dobu 30 minut, a to až do hloubky jednoho metru.

Sony SmartWatch 2 bok

Konektivitu kromě už zmíněného micro USB konektoru zajišťuje také technologie Bluetooth 3.0, pomocí které hodinky komunikují se smartphonem. Samotné spárování je však usnadněno díky přítomností NFC. Software v Sony SmartWatch 2 by měl být kompatibilní s většinou smartphonů vybavených Androidem 4.0 nebo vyšším. Po propojení je možné přímo na displeji hodinek přijímat či odmítat hovory, číst textové zprávy a e-maily nebo používat Facebook, Twitter, kalendář, předpověď počasí a čtečku zpráv. Nechybí ani možnost dálkového ovládání hudebního přehrávače nebo použití hodinek jako spouště fotoaparátu.

Sony uvádí, že v současné době je pro chytré hodinky dostupných asi 200 aplikací, mimo jiné populární Runtastic pro záznam sportovních aktivit. A abychom nezapomněli, Sony SmartWatch 2 neztratily ani původní účel hodinek, což znamená, že vás informují o aktuálním čase. Chytré hodinky od Sony mají rozměry 41,6mm x 41,1mm x 9 mm a hmotnost 23,5 gramu. K dostání budou v několika barevných provedeních od září letošního roku, předběžnou cenu však japonský výrobce zatím nezveřejnil.

http://youtu.be/DoUzM7WYlP0

zdroj: Sony via Android Police

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here