Sony si zažádalo o patent na stylus s proměnlivým odporem při pohybu

0

Zatímco ještě před dvěma léty jsme sborově utíkali od stylusů k prstům a zdálo se, že doba neintuitivních tyčinek je již nenávratně za námi, tak v poslední době nabírají digitální pera zase na oblíbenosti. Postavená je na nich v podstatě celá řada Samsung Galaxy Note a v té či oné variantě s nimi experimentují i ostatní výrobci.

A nyní se k nim dost možná přidá i zatím v této oblasti relativně nečinné Sony. To si totiž tento týden podalo žádost o patent na zajímavě upravený stylus schopný měnit snadnost posouvání po displeji pomocí speciálně uchycené kuličky umístěné místo statického hrotu.

Teoreticky by tak měl být tento stylus schopen simulovat třeba i manipulaci s předměty. Představit si můžeme například hru s posouváním krychle, dokud  by byl stylus daleko od krychle, tak by po displeji klouzal jednoduše, jakmile by se ale dotkl krychle a začal jí ‚posouvat‘, tak by odpor zvýšil.

Podání návrhu o patent bohužel ještě neznamená, že se výrobku dočkáme v reálném prodeji. Pokud by se tak ale stalo, tak by mohlo jít opravdu zajímavou věc.

A co Vy? Kde by se podle vás dal takovýto stylus nejlépe využít?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here