Sony se chce stát třetím největším výrobcem chytrých zařízení, zabodovat chce v Číně

0

Logo Sony

Pokud nás čtete alespoň trochu pravidelně, tak si určitě stále pamatujete nedávné shrnutí výroční zprávy Garneru, které se mimo jiné věnovalo také aktuálnímu rozdělení trhu chytrých telefonů a tabletů mezi jednotlivé výrobce.

Určitě si tak vzpomenete na to, že zatímco největší androidí výrobce – Samsung ovládá okolo 42 % trhu se zařízeními postavenými na Androidu, tak na druhého v pořadí – Huawei připadá pouhých 6 % trhu. Zbylí výrobci se pak pohybují okolo podobného podílu.

A právě toho tomu, že Huawei nedrží své místo nikterak pevně by v roce 2013 chtělo využít Sony. Podle agentury Reuters by se letos chtělo více zaměřit na čínský trh a díky zlepšení tamních prodejů celosvětově obsadit 3. místo mezi výrobci chytrých telefonů.

Podle všeho by to nemněl být nikterak nemožný úkol. V posledním čtvrtletí minulého toku totiž dle zpráv analytické společnosti IDC drželo Sony 4,5 % trhu, tedy jen o 0,4 % méně než úspěšnější Huawei s 4,9 % trhu.

A co to znamená pro nás, zákazníky v České republice? V  lepším případě vůbec nic, v tom horším pak menší zájem ze strany Sony, projevovaný například pozdějšími aktualizacemi, novými telefony určenými předně pro asijský trh a tak podobně.

Zdroj: Reuters

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here