Sony převzalo vedení AOSP projektu Xperie S a ukázalo z něj první video

3

Pomineme-li kratičkou zmínku ve spojitosti s vydáním proprietárních driverů, tak jsme o čistém Android Open Source Project (AOSP) na Sony Xperii S od jeho slavného oznámení v podstatě neslyšeli.

To naštěstí neznamená, že by se na něm nepracovalo, ba právě naopak. Projekt se za necelé tři měsíce podařilo dotáhnout do relativně použitelné verze, kdy čistý Android 4.1 na Xperií S fungoval bez výraznějších problémů.

S příchodem Androidu 4.2 se Google nicméně rozhodl, že projekt jako experiment uspěl a že Xperii S již nadále podporovat jako člena AOSP projektu nebude. Naštěstí však čistý Android na Xperii S jako takový nezanikne. Sony totiž současně oznámilo, že projekt přesune pod svá křídla a bude nadále pracovat na jeho vývoji.

Vcelku se tak dá říci, že jedinou změnou, která se fakticky stala, bylo přesunutí zdrojových kódů od Google do GitHub repozitářů Sony. Nezměnil se totiž ani postoj Sony k projektu. Stále podle něj jde pouze o experiment pro vývojáře. Rozhodně tak prý nemáme čekat, že z něj někdy bude oficiálně dostupná alternativa k základní ROM.

Zdroj: gsmarena

3 KOMENTÁŘE

  1. Když je to experimentální a  v podstatě to nikdy nepude ven, tak by mě zajimalo, proč do toho jak Google, tak momentálně Sony šli… ostatně, on ten Android zas tak rychlej teda nebyl… ale nevím co to má za HW…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here