Sony: Nástupce Xperie Z bude představen do konce roku

0

sony logo make believe

Sony ještě v letošním roce představí novou vlajkovou loď, tedy nástupce Xperie Z. Potvrdil to sám Kenji Sakai, výkonný ředitel korejské pobočky Sony. Jedná se sice o informace určené pro jihokorejský trh, je však jisté, že půjde o smartphone určený pro trhy na celém světě. Bohužel Kim Sakai nezmínil žádné podrobnosti o přesnějším datu odhalení nebo dokonce o výbavě chystaného smartphonu.

Pozorní čtenáři však jistě tuší, že telefonem, o kterém Kim Sakai mluví, je nejspíš už mnohokrát zmiňovaná Sony Xperia Honami (i1). Novinka japonského výrobce by mohla být představena už 4. září, tedy krátce před začátkem veletrhu IFA 2013 v Berlíně, kdy Sony pořádá tiskovou konferenci.

Sony Honami render 1
Sony Xperia Honami na jednom z dříve uniklých renderů

Sony Xperia Honami by měla mít podle starších spekulací 5″ displej s Full HD rozlišením a technologií Trilumios pro kvalitnější zobrazení barev. Srdcem přístroje údajně bude čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz spolu s grafickým čipem Adreno 330, 2GB RAM a 32GB interní paměť rozšiřitelnou pomocí micro SD karty.

Největším trumfem bude nejspíš fotoaparát, který údajně nabídne rozlišení až 20 megapixelů a kombinaci LED blesku s klasickým xenonovým bleskem.  V posledních dnech se však začínají objevovat také spekulace, že Honami žádným fotomobilem nebude. Chybět samozřejmě nebude ani přední kamerka, která by měla mít rozlišení 2,2 megapixely. Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 4.2 Jelly Bean.

zdroj: Phone Arena

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here