Sony nabízí speciální zlatou edici Xperie P jako soutěžní cenu

0

Speciální luxusní edice telefonů nejsou ničím novým. Obzvláště v dřívějších dobách jimi proslula hlavně Nokia, nicméně několik případů se najde i blízké historie mezi zařízeními s Androidem.

Pomineme-li externí firmou upravené Galaxy S III, tak šlo bohužel takřka vždy o relativně špatné telefony, jejichž jedinou výhodou byla známá značka a případně nějaký ten drahý kámen. Nyní se to však Sony rozhodlo změnit a představilo variantu Xperie P s tělem z 24 karátového zlata.

Prozatím je tato verze bohužel dostupná pouze jako výhra aktuálně pořádané soutěž pro severní Evropu, takže v podstatě neexistuje šance, jak ji získat. Osobně si však myslím, že se dříve nebo později dostane i do otevřeného prodeje.

Otázkou je samozřejmě cena, za kterou se bude případně prodávat. Kromě ceny materiálu se na ní totiž určitě podepíše také exkluzivita a výjimečnost, osobně bych tak počítal nejméně s desítkami tisíc korun.

Sony Xperia P je vybavena 4″ displejem s qHD rozlišením a technologií WhiteMagic, která by měla zajišťovat vyšší jas než ostatní chytré telefony na trhu. Největší rozdíl bude vidět venku na přímém slunce, kde má většina ostatních displejů problémy. Nesmíme zapomenout ani na další výbavu, ke které patří dvoujádrový procesor NovaThor U8500 od ST-Ericsson s taktem 1 GHz. Na zadní straně telefonu najdeme 8megapixelový fotoaparát s kvalitním snímačem Exmor R. Výhodou by měla být také velmi rychlé spuštění fotoaparátu z režimu spánku. Ve výbavě nechybí ani 16GB interní paměť a podpora NFC. 

Design telefonu navazuje na Xperii S a nechybí dokonce ani průhledný notifikační panel v dolní části. Novinka je na pultech obchodů k dostání v černé, stříbrné a červené barvě.

Zdroj: gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here