Sony nabídne externí fotoaparát k mobilním zařízením

0

sony_cam_3

Jak nedávno ve svém komentáři poznamenal Ondřej Trhoň, tak mobilní zařízení čím dál tím více nahrazují levné kompaktní fotoaparáty. Stále se ale nedá úplně říci, že by tu pro lepší kompakty nebylo místo. Ačkoliv totiž máme na trhu zařízení jako  Samsung Galaxy S4 Zoom nebo Nokia Lumia 1020, která rozhodně nemají deficit v kvalitě, tak jsou buď poměrně drahá, nebo, což je hlavně případ prvního zmíněného, trpí ergonomie jejich telefonní stránky.

A právě oba tyto problémy by chtělo vyřešit Sony se svým chystaným fotopříslušenstvím pro telefony. Tedy, termín fotopříslušenství asi není ten nejlepší, nepůjde totiž o přídavný blesk ani objektiv, ale rovnou o externí jednotku kombinující jak objektiv s optickým zoomem, tak i fotografickým čipem.

Vzhledem k tomu, že bude celý modul snadno odebratelný, tak si v Sony nemuseli dávat práci s tím, aby byl kdovíjak malý. Díky tomu bude moci nabídnout jak lepší optiku s pořádným optickým zooemem, ale hlavně i pořádně velký čip. S chytrým telefonem by měl být schopný komunikovat skrze WiFi a NFC.

Co se týče přesných specifikací, tak zatím moc informací nemáme. Dle některých zdrojů bychom se ale měli dočkat dvou modelů, jednoho 20.2 MPx a druhého 18.2 MPx s 10 násobným optickým zoomem. Obě jednotky by měly obsahovat také slot na microSD kartu a měly by být kompatibilní s celou řadu Sony zařízení, včetně tabletů.

Oficiálního představení bychom se mohli dočkat u 4. září při příležitosti odhalení chystané vlajkové lodi Sony i1.

sony_cam_2

sony_cam

Zdroj: aauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here