Sony, Huawei, ZTE a další výrobci chystají zařízení s levným čtyřjádrem od MediaTeku

0

mediatek

Čínský výrobce MediaTek zažívá nejlepší časy. Největší podíl na tom má levné čtyřjádro MT6589, které se už dávno neobjevuje jen v superlevných čínských smartphonech od neznámých výrobců, ale také v modelech známějších výrobců.

MediaTek údajně spolupracuje s dvacítkou výrobců, kteří už představili nebo do konce dubna představí svá zařízení s levným čtyřjádrem MT6589. Konkrétně se jedná například o Sony, ZTE, Huawei, Lenovo a TCL, které své smartphony prodává na evropském trhu pod značkou Alcatel.

Čínskému výrobci to však nestačí a prodej svého čipu MT6589 se bude snažit podpořit snížením ceny o 10 % na 18 dolarů (350 Kč) za kus.  Zároveň by měla být výrazně zvýšena výroba levnější verze tohoto čtyřjádra s kódovým označením MT6589m.

Jedním z prvních smartphonů s procesorem MT6589 byl Micromax A116 Canvas HD, který byl díky své nízké ceně na indickém trhu vyprodán během několika hodin. Velké plány má se stejným procesorem Huawei, které chystá Ascend G520 a pětipalcový tabletofon Ascend G700. Hned několik modelů připravuje také ZTE, mimo jiné nadějně vypadající Grand X Quad.

Na začátku dubna se Číně začne prodávat Lenovo S920 s 5,3″ displejem a hned několik modelů s tímto procesorem letos představil Alcatel. Pozadu nechce zůstat ani Acer, který by měl čtyřjádrový MediaTek použít v jednom ze svých levných tabletů. Důkazem, že čtyřjádrový smartphone nemusí stát mnoho, je Neo N003 s 5,3″ displejem, který bude na čínském trhu v prodeji za tři tisíce korun.

MediaTek MT6589 je vyroben 28nm technologií a obsahuje čtyři jádra Cortex A7. Procesor může být taktován až na 1,2 GHz, podporuje RAM typu LPDDR2 a je doplněn o grafický čip PowerVR SGX544. Čip je kompatibilní s displeji o rozlišení 1920 x 1080 pixelů a 13mpx fotoaparáty.

zdroj: dt via pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here