Sony financuje chytré zámky prostřednictvím stránky zaměřené na crowdfunding

0

Sony požádalo o pomoc japonskou crowdfunding (shánějcí drobné investory) stránku Makuake, aby jim pomohla sehnat prostředky na financování řady nových chytrých zámků pod názvem Qrio. Za těmito produkty stojí společnost Qrio Ltd. a spadá dílem pod Sony a dílem pod World Innovation Lab. Společnost Sony se poslední dobou snaží rychle přijít na pár nápadů či produktů, které by nutně nemusely mít nad sebou právě její značku,a  proto využívá v tomto případě stránku Makuake. To umožňuje tomuto japonskému výrobci minimalizovat finanční risk a dostat produkty na trh dříve, než by se to dělo pod vlastním labelem.

qrio

Chytré zámky Qrio pasují na většinu současných zámků a není třeba žádného nářadí k jejich instalaci. Zámky jsou propojeny s Bluetooth 4.0, takže podstatou otevírání dvěří je používání smartphonu jako klíč. Dočasné náhradní ,,klíče“ mohou být poslány přátelům, rodině nebo i opraváři.

Samotné vybírání financí skrze crowdfunding se ukázalo být velmi dobrou volbou, jelikož 89 dní do konce termínu vybrání nutné částky už leželo na účtě pro účely Qrio 170% potřebovaného obnosu. Expedice produktu je ohlášena na příští květen. Předpokládaná cena chytrého zámku je momentálně na hodnotě $130 (asi 2900 Kč)bez daně. Pokud byste chtěli získat 20% slevu, ještě pořád můžete přispět na vyvíjení zámků, i když požadovaná částka již přesáhla nutnou bariéru.

 Každý ze zámků bude vybaven čtyřmi CR123A bateriemi, které dohromady vydrží až 1000 dní předtím, než bude potřeba je vyměnit. Uvést zámky do provozu zvládne opravdu každý nejen kvůli tomu, že k tomu není potřeba žádné nářadí. Podívejte se na video, které je sice japonsky, ale i tak Vám určitě osvětlí, jak budou zámky fungovat. Japonským uživatelům ve videu dělá novinka opravdu obrovskou radost, proto by nebylo na škodu si ho taky někdy pořídit. Co říkáte?

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here