SMS jízdenky v Brně již na podzim

1

Již několikrát se mi stalo, že jsem po příjezdu do Brna hledal možnost, jak zakoupit SMS jízdenku. Až po tom, co jsem dotaz zadal do vyhledávače jsem byl překvapen, že Brno na své SMS jízdenky stále ještě čeká. Je to celkem s podivem, druhé největší město v České republice stále nemá možnost, jak ušetřit čas za nákup jízdenky a vše pohodlně obstarat pomocí mobilního telefonu.

sms_jizdenka_denik-380

Dopravní podnik města Brna (DPMB) nakonec vyjde zavedení SMS jízdenek levněji, než sám předpokládal v minulosti. Právě v těchto dnech se vybírá výherce soutěže na zavedení SMS jízdenek a pokud půjde vše podle plánu, již od září si v Brně budeme moci kupovat SMS jízdenky. Původní výběrové řízení, kde musel zasahovat i antimonopolní úřad skončilo fiaskem. Momentálně se vyhodnocují nabídky 3 zájemců.

“Příčina posunu termínu realizace je na straně ÚOHS, který několikanásobně porušil veškeré správní lhůty, které má na své rozhodování, a se kterými se v okamžiku vyhlášení i s rezervou počítalo“, prohlásila mluvčí dopravního podniku Hailichová.

A co vy, také čekáte na zavedení SMS jízdenek v Brně jako na smilování?

1 komentář

  1. Nečekám – po Brně jezdím autem 😉 a i v Praze už raději kupuju papírové jízdenky, protože se mně běžně stávalo, že celá skupina lidí měla nakoupeno a cvaknuto a čekali na mě, až (pokud) mně dorazí SMS jízdenka. Přičtěte k tomu, že jízdenky se dají koupit všude možně včetně řidiče a cenu za odeslanou SMS a zjistíte, že to není žádné terno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here