Smartphony od Samsungu mají drobný problém s bezpečností odemykací obrazovky

0

samsung_logo_genericdevice4-580-75

Myslíte si, že když svůj smartphone chráníte heslem či gestem, jsou vaše data zcela v bezpečí? Na internetu se nedávno objevil zajímavý návod, který odhaluje drobnou chybu na Galaxy Note II, Galaxy S III a možná také některých dalších smartphonech korejského výrobce. Bezpečnostní trhlina umožňuje na několik sekund přistupovat k funkcím telefonu, a to i přes to, že je zařízení uzamčeno a na první pohled zabezpečeno heslem či dotykovým gestem.

Nemusíte se však bát, možností zneužití této chyby je opravdu minimum. V případě, že máte na domovské obrazovce rychlý odkaz pro vytáčení, může útočník na tohoto zástupce kliknout a zavolat na dané telefonní číslo. Jak však můžete sami vidět na videu, zařízení se jako odemčené chová jen velmi krátkou dobu, během které toho útočník příliš mnoho nestihne.

Trik, pomocí kterého je možné chybu využít ku prospěchu svému, vypadá následně:

  1. Pokud jste tak ještě neučinili, zapněte v nastavení zabezpečení pomocí dotykového gesta, hesla či PIN kódu.
  2. Zapněte displej uzamknutého smartphonu.
  3. Stiskněte tlačítko „Tísňové volání“ v dolní části obrazovky.
  4. Stiskněte ikonu „ICE“ v levém dolním rohu obrazovky.
  5. Podržte na několik sekund prostřední tlačítko pod displejem.
  6. Po uvolnění tlačítka se na malou chvíli zobrazí vaše domovská obrzaovka se všemi ikonkami a widgety.

Uživatel, který chybu objevil, už údajně před několika týdny psal Samsungu, ten však zatím neodpověděl ani bezpečnostní trhlinu neopravil. Ačkoliv jde jen o drobnou a pro útočníky téměř nepoužitelnou chybu, existuje proti ní jen jediná spolehlivá obrana: odstranit z domovské obrazovky odkazy pro rychlé zavolání a všechny widgety, které zobrazují citlivé osobní informace.

zdroj: shkspr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here