SmartEyeglass – chytré brýle od Sony

1

 SmartEyeglass_Slideshow_01-1690x900 SmartEyeglass_Slideshow_03-1690x900 SmartEyeglass_Slideshow_02-1690x900

Sony vstupuje se svými SmartEyeglass mezi výrobce chytrých brýlí, je tak druhou společností, která se rozhodla pro vývoj zařízení v tomto segmentu. Poté co Google ukončil svůj Google Glass Explorer program, je velkou otázkou zdali se někdy ještě s brýlemi od tohoto giganta setkáme. Úplně jiná situace je u Sony, kde se rozhodli i přes neúspěch Googlu vstoupit do tohoto segmetu se svým vlastním zařízení. Zdali se Sony podaří uspět s chytrými brýlemi rozhodnou spotřebitelé.

Můžeme tak od Sony očekávat jinou marketingovou strategii než od Googlu, i když celý projekt startuje po jeho vzoru. Momentálně si mohou develperskou edici brýlí přeodbjednat vývojáři ve Velké Británii a Německu za USD 840, EUR 670 či GBP 520 (bez lokální daně). Sony se tak snaží stejně jako Googlu oslovit vývojáře a získat od nich potřebné uživatelské aplikace, které následně budou moci využívat všichni zájemci o chytré brýle.

 SmartEyeglass_features_700px-700x451

Zároveň s vývojem aplikací bude dále Sony pracovat na zdokonalování chytrých brýlí, přeci jenom dnes představený model musí být drátově spojen s ovladačem. Což je velmi nepraktické, uvidíme zdali se Sony podaří v rámci druhé verze integrovat ovládání přímo do brýlí jak jsme byli zvyklí u Google Glass.

http://www.youtube.com/watch?v=Bx7O_h09HKA

Aktuálně jsou chytré brýle SmartEyeglass plně kompatibilní s následujícím portfoliem android zařízení: Xperia C3Xperia E3Xperia T3Xperia ZXperia ZLXperia ZRXperia Z1Xperia Z1 CompactXperia Z2Xperia Z3Xperia Z3 compactXperia T2 UltraXperia Z Ultra, Moto G 8GB, Nexus 6, Google Nexus 4, Samsung Galaxy S4 a Galaxy S5 mohou taktéž být kompatibilní s dalšími zařízeními běžících na Androidu 4.4.

Zdroj: developer.sonymobile.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here