Služby Googlu včera postihl výpadek serverů

2

google old logo

Pokud jste včera kolem osmé hodiny večerní používali Gmail, Google+, Kalendář, Disk nebo jiné služby od Googlu, stali jste se nejspíš svědky výpadku serverů. Tento výpadek trval asi 25 minut, zhruba desetina uživatelů se však s chybou setkávala ještě více než 30 minut poté. Podrobnosti dnes americký gigant zveřejnil na svém oficiálním blogu.

Interní systém generující konfigurace (zjednodušeně informace, které sdělují ostatním systémům, jak se mají chovat) postihla softwarová chyba, kvůli které byla vygenerována nesprávná konfigurace. Z toho důvodu jednotlivé služby ignorovaly žádosti uživatelů o data. K chybě interního systému došlo v 19.55 našeho času, uživatelé se však s potížemi mohli setkat až o sedm minut později.

V tuto chvíli si zároveň chyby všimli i zaměstnanci Googlu a okamžitě začali pracovat na jejím odstraňování. Ve 20.14 už systém odeslal správnou konfiguraci a služby se pomalu začaly vracet do normálu. Po půl deváté se s chybami setkávalo už jen minimum uživatelů. Spolu s odstraněním této konkrétní chyby americký gigant slíbil, že zavede opatření, která by měla zabránit vzniku stejného problému někdy v budoucnu.

zdroj: Google Official Blog

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here