Sleep team: „Bulánci v Google Play byli podvrh, na oficiální verzi se stále pracuje“

3

Těžko by se dala v Českých zemích hledat hra známější a rozšířenější, než legendární vyvražďovačka uvědomělých polštářů – bulánci. Bohužel stejně jako mnohé další upadla tato legenda s příchodem chytrých telefonů v zapomnění a dlouho se o ní v podstatě vůbec nemluvilo.

Pak se z ničeho nic jednoho krásného dne objevila na Google Play. Bylo na ní ale něco divného, jako výrobce nebylo uvedeno Sleeptime studio, které za originální hrou stojí, ale vývojář s názvem insomaniacpro.

A opravdu nešlo o legitimní port. Jak upozornil čtenář serveru svetandroida.cz +Roman Nepšinský, tak šlo o port amatérského vývojáře, který pouze vybral námět, grafiku a zvuky z původní hry a bez jakéhokoliv svolení původních autorů z nich postavil androidí verzi. Vzhledem k tomu, že měl ve hře reklamní banery, tak na práci původních autorů v podstatě také vydělával.

I přesto, že byla kauza odhalena teprve nedávno, tak již původní verzi bulánku na Google Play nenaleznete. Naštěstí pro Vás mám dobrou zprávu, Sleeptime studio totiž současně potvrdilo, že na androidí verzi pracuje a to navíc včetně multiplayeru.

“Jedná se o nelegální amatérskou verzi hry. Originální verze je teprve v přípravě a samozřejmě bude obsahovat multiplayer.” sdělil svetuandrodia Lubor Kopecký – člen SleepTeam s. r. o.

A co z toho plyne jako ponaučení? No přeci, že na Google Play se může kdokoliv vydávat za kohokoliv a takřka nikdy to nikomu nepřijde ani trochu divné.

Zdroj & na problém upozornil: svetandroida.cz

3 KOMENTÁŘE

  1. No ja nevim, hru jsem na Google Play videl, po te co o ni informovalo par serveru zaobirajicich se Androidem a vecmi okolo a neprilo mi, ze by se typek za nekoho vydaval. Mel i primo v popisu aplikace, ze ho maji lidi ze Sleepteamu kontaktovat a mam dojem, ze tam psal, ze to neni oficialni port hry pro Android. Jenze vsichni byli tak v p*deli z toho, ze se Bulanci na GP objevili, ze tohle vsechno ignorovali.

    Druha vec je pristup, ktery zmineny chlapik zvolil – udelat neautorizovanou, navic polovicatou a nedotazenou aplikaci s „vykradenou“ grafikou a napadem a jeste napsat, at ho kontaktuji autori, misto aby se s nimi snazil spojit sam, nejlepe jeste pred tim, nez to vypusti – takze plne chapu lidi ze Sleepteamu, ze se jim to nelibilo, ze nechali aplikaci zablokovat, a ze si to chcou udelat po svem a poradne, byt jim to nejakou dobu trva. Treba je to aspon nakopne, aby originalni Bulanky vypustili co nejdriv. 🙂

  2. hru jsem odzkousel, nevedel jsem o situaci, ktera tady panuje, a hra mi pripadala vcelku v poradku – funkcni, relativne dobre hratelna… samozrejme neautorizovana akce vyvojare je neomluvitelna

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here