Skutečné riziko pro vás představuje asi jen 0,001 % aplikací

0

zabezpeceni

Android je bezesporu populární a nejrozšířenější operační systém nejen pro chytré telefony. Díky své otevřenosti a množství aplikací se těší stále větší oblibě. Právě tato otevřenost je často kritizována a zaměňována s nedostatečným zabezpečením. Občas se sice nějaká reálná hrozba, která ohrožuje také naše soukromí nebo finance objeví, nicméně podle Google je takový aplikací asi 0,001 procent.

Samozřejmě platí, že obezřetnost je na místě. Možná vám jistou ochranu poskytne nainstalovaný antivir, ale mnohem lepší je zodpovědnost uživatele. Základním pravidlem je, instalovat aplikace jen z ověřených zdrojů a před instalací si prohlédnout požadované práva aplikace – a troufám si říct, že nic dalšího pro běžného uživatele není potřeba.

Samozřejmě i na Google Play a v dalších oficiálních obchodem se jednou za čas objeví nebezpečná aplikace, ale riziko je opravdu minimální. Stejně tak se nedávno vyjádřil také Eric Schmidt, který prohlásil, že Android je bezpečnější než iOS. To je samozřejmě velmi odvážné tvrzení, proti kterému stojí snad všechny nebo alespoň drtivá většina všech bezpečnostních studií.

Zřejmě záleží na úhlu pohledu, nicméně při obezřetnosti by Android mohl být alespoň stejně bezpečný jako konkurenční iOS.

zdroj: zdnetvirusbtn

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here