Skupina předních designérů HTC vyšetřována pro podezření z krádeže firemních tajemství

0

Tom_Chien_Blog

V hlavním městě Tchajwanu Taiperi byla dnes ráno zadržena skupina předních designérů HTC kvůli podezření z krádeže firemních tajemství a falšování prohlášení o výdajích. Všichni přitom plánovali firmu brzy opustit kvůli založení vlastní společnosti zaměřené na tvorbu mobilního designu.

Mezi podezřelými je například vice prezident produktového designu Thomas Chien, ředitel vývoje a výzkumu Wu Chien Hung a senior design manažer Justin Huang, který mimochodem stál za prvotním nápadem na design aktuální vlajkové lodi HTC One.

Podle prvotních zpráv podala podnět na policii spoluzakladatelka a současná předsedkyně rady HTC Cher Wang, údajně proto, že měla mít informace o šíření souborů týkajících se designu chystané grafické nadstavby HTC Sense 6.0 právě trojicí obviněných.

Kromě toho čelí bývalí přední manažeři také obvinění z falšování výdajů. Podle spekulací měli požadovat 334 000 amerických dolarů na zaplacení externí firmy za design HTC One i přesto, že veškeré designové práce na aktuální vlajkové lodi byly provedeny přímo v HTC bez najímání externích firem. Peníze si měli následně rozdělit mezi sebe.

Vzhledem k tomu, že vyšetřování je zatím v rané fázi, tak zatím nemůžeme ani odhadovat na čí straně je pravda nebo jak celý spor dopadne. Jedno je ale jisté už teď, HTC zajisté ztratilo několik předních lidí, z nichž někteří stáli za zrodem nejúspěšnějšího HTC telefonu posledních měsíců.

Zdroj: engadget

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here